Το τέλος της φετινής αγωνιστικής χρονιάς σήμανε και επίσημα η ανακοίνωση από την Κυπριακή Ομοσπονδία Ποδηλασίας των τελικών αποτελεσμάτων.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα της ομάδας μας:
Πρωταθλήτρια ομάδα στην ποδηλασία δρόμου ατομικής χρονομέτρηση Αντρών &
στην ποδηλασία δρόμου αντοχής Μάστερ
Κυπελλούχος ομάδα στην ποδηλασία δρόμου και ορεινής ποδηλασίας Μάστερ
2η θέση στα πρωταθλήματα ποδηλασίας δρόμου αντοχής Αντρών &
Γυναικών, ποδηλασίας δρόμου ατομικής χρονομέτρηση Master
3η θέση στα πρωταθλήματα ποδηλασίας δρόμου ατομικής χρονομέτρησης
Γυναικών, ορεινής ποδηλασίας Αντρών, Γυναικών και Μάστερ
2η θέση στο κύπελλο ποδηλασίας δρόμου Αντρών & Γυναικών και ορεινής
ποδηλασίας Γυναικών
Ποδηλασία Δρόμου Αντοχής:
Πρωταθλήτρια Δήμητρα Κουκουμά στην κατηγορία Κορασίδων.
Πρωταθλητής Αντρέας Κωνσταντίνου στην κατηγορία Πανπαίδων.
Πρωταθλητής Μαρίνος Μεσαρίτης στην κατηγορία Μαστερ2.
2η θέση Κωνσταντίνος Παυλίδης στην κατηγορία Παίδων.
2η θέση Ελένη Κουκουμά στην κατηγορία Πανκορασίδων.
2η θέση Στράτος Ευστρατίου στην κατηγορία Μαστερ1.
2η θέση Μιχάλης Θεοχάρους στην κατηγορία Μαστερ2.
3η θέση Sukrun Gunsoy στην κατηγορία Μαστερ2.
Ποδηλασία Δρόμου Ατομικής Χρονομέτρησης:
Πρωταθλητής Χριστόδουλος Νικηφόρου στην κατηγορία Παίδων.
Πρωταθλήτρια Δήμητρα Κουκουμά στην κατηγορία Κορασίδων.
Πρωταθλητής Αντρέας Κωνσταντίνου στην κατηγορία Πανπαίδων.
2η θέση Ελένη Κουκουμά στην κατηγορία Πανκορασίδων.
2η θέση Αλέξης Κέστας στην κατηγορία Μαστερ2.
3η θέση Ειρηναίος Δημητριάδης στην κατηγορία Παίδων.
3η θέση Μιχάλης Θεοχάρους στην κατηγορία Μαστερ2.
Κύπελλο Ποδηλασίας Δρόμου:
Κυπελλούχος Κωνσταντίνος Παυλίδης στην κατηγορία Παίδων.
Κυπελλούχος Δήμητρα Κουκουμά στην κατηγορία Κορασίδων.
Κυπελλούχος Αντρέας Κωνσταντίνου στην κατηγορία Πανπαίδων.
Κυπελλούχος Μιχάλης Θεοχάρους στην κατηγορία Μάστερ2.
2η θέση Ελένη Κουκουμά στην κατηγορία Πανκορασίδων.
2η θέση Μαρίνος Μεσαρίτης στην κατηγορία Μάστερ2.
3η θέση Στράτος Ευστρατίου στην κατηγορία Μάστερ1.
Πρωτάθλημα Ορεινής Ποδηλασίας :
2η θέση Αντρέας Εξαδάκτυλος στην κατηγορία Μαστερ1.
2η θέση Δήμητρα Κουκουμά στην κατηγορία Κορασίδων.
3η θέση Ελένη Κουκουμά στην κατηγορία Πανκορασίδων.
3η θέση Κωνσταντίνος Παυλίδης στην κατηγορία των Παίδων.
Κύπελλο Ορεινής Ποδηλασίας:
Κυπελλούχος Αντρέας Εξαδάκτυλος στην κατηγορία Μαστερ1.
Κυπελλούχος Μαρίνος Μεσαρίτης στην κατηγορία Μαστερ2.
Κυπελλούχος Δήμητρα Κουκουμά στην κατηγορία Κορασίδων.
3η θέση Κωνσταντίνος Παυλίδης στην κατηγορία Παίδων.
3η θέση Ελένη Κουκουμά στην κατηγορία Πανκορασίδων.
Ένα μεγάλο μπράβο σε όλο το οικοδόμημα της ποδηλατικής ΟΜΟΝΟΙΑΣ (προπονητές, αθλητές, γονείς, τεχνικούς, εθελοντές) για τα εξαιρετικά αποτελέσματα της φετινής χρονιάς αλλά και την διοργάνωση τριών αγώνων ποδηλασίας στα πλαίσια του κυπέλλου ποδηλασίας δρόμου.
Ένα μεγάλο ευχαριστώ οφείλουμε σε όλους τους χορηγούς της ομάδας γιατί
πίστεψαν και στήριξαν την προσπάθεια.
Η ποδηλατική ΟΜΟΝΟΙΑ δηλώνει ότι η φετινή χρονιά ήταν μόνο η αρχή.
ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΟΔΗΛΑΣΙΑΣ ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ:
Πληροφορίες: 97609701/99671512
Εγγραφή: 20 ευρώ & δώρο την ποδηλατική φανέλα της ομάδας .
Δίδακτρα: 35 ευρώ τον μήνα με προπονήσεις στο πάρκο Αθαλάσσας.
Φωτορεπορτάζ.